Pregled hokejskega dogajanja prvega februarskega vikenda

hochei canada

Prvi februarski dan je postregel s štirimi hokejskimi tekmami v pokalu NHL. Med seboj so se pomerile ekipe iz Nashvilla in Pittsburgha, St. Louisa in Washingtona, Arizone in Montréala ter Minnesote in Vancouvra.

Connor Hutton je zaustavil 21 strelov ter si prislužil svoj drugi »shutout« kot del ekipe Nashville Predators, ki so premagali Pittsburgh Penguinse z rezultatom 4:0. Gabriel Bourque, Roman Josi, Eric Nystrom in Mike Fisher so zadeli ter pomagali Predatorjem do njihove prve zmage v rednem delu tekme nad Pittsburghom v 11 letih.

Predatorji so s tem končali niz petih zaporednih porazov proti Pittsburgh Penguinom. Dobro so izkoristili površno igro Penguinov, ki imajo za sabo nekaj slabših tekem.

Blues 4, Capitals 3: Alexander Steen je dosegel dva gola in podajo, Brian Elliot je zaustavil 33 strelov in domačini iz St. Louisa so porazili goste iz Washingtona. Dimitrij Jaskin in Vladimir Tarasenko sta prav tako zadela za Bluese, strelec petih zaporednih zadetkov, T.J. Oshie pa je dodal še tri podaje.

Igralec Washington Bluesov Alex Ovechkin je zadel dvakrat ter s tem prevzel vodstvo med strelci v ligi NHL, z 31 goli. S tem je postal peti igralec, s kariero z desetimi 30-golovskimi sezonami. Coyoti 3, Canadien 2: Lauri Korpikoski je zadel dva »power-play« gola, Louis Domingue je dobil svojo prvo NHL zvezdo in Arizonski Coyoti so premagala domače Canadiense iz Montreala. Alex Galchenyuk je zadel dvakrat v prvih petih minutah, vendar pa je Domingue zaključil njegov uspeh ter dosegel 18 obramb.

Wild 4, Canuck 2: Devan Dubnyk je zaustavil 35 strelov in Minnesotski Wild je slavil nad gosti iz Vancouverja. Zach Parise, Jared Spurgeon, Thomas Vanek in Jason Zucker so zadeli za Wild. Ronalds Kenins in Daniel Sedin pa sta zadela za Canuckse iz Vancouverja in to v manj kot minuti razmika. Ryan Miller je ubranil 16 strelov za Vancouver.