Murray na dobri poti do svojega četrtega finalnega obračuna v Miamiju

Andy Murray

Tretje uvrščeni Britanec Andy Murray je sicer obračun z enaindvajsetletnim Avstralcem Dominicom Thiem začel slabo, nato pa si opomogel v tretjem nizu in na koncu četrtfinalnega obračuna slavil s 3-6, 6-4 in 6-1.

Enainpetdeseta zmaga Murraya je bila vse prej kot preprosta, saj ga je mladi nasprotnik pošteno izmučil, sploh v prvem nizu. Thiem, ki je uvrščen na dvainpetdeseto mesto tenisačev sveta je pokazal kar nekaj zelo dobrih in tudi zabavnih udarcev. Vendar pa je na koncu Murray, ki je bil daleč od svoje najboljše forme, prevzel kontrolo in tudi vodstvo.

Murray je obračun komentiral z naslednjimi besedami: »V prvem setu sem imel predvsem obrambni položaj, ko sem večino časa pretekel. V drugem setu mi je uspelo ustvariti več priložnosti, spoznal sem svojega nasprotnika. Tretji set je bila moja vrnitev. Zelo dobro sem reagiral na njegov prvi servis in se postavil na noge.«

Thiem o porazu ni izgubljal besed: »Zmagal je, ker je bil boljši. Preprosto. Prvi set sem odigral zelo dobro in če bi nadaljeval s tako igro ne bi bil uvrščen na dvainpetdeseto mesto, temveč bi bil precej višje.«

Sledi polfinalni obračun Murraya in Berdycha

V drugem četrtfinalnem obračunu sta se pomerila Čeh Tomas Berdych in Argentinec Juan Monaco, slavil pa je Berdych s 6-3 in 6-4. Osmo uvrščeni Čeh je pokazal dobro igro, predvsem v drugem nizu, ki se je končal s 5-4.

Prvi polfinalni obračun med Murrayem in Berdychim bo zelo zanimiv, saj je Čeh že večkrat dokazal, da je trd oreh za Britanca. Tenisača sta se zadnjič srečala v polfinalu OP Avstralije, ko je po štirih nizih zmagal Britanec. Drugi polfinalni obračun

O igralcih na drugem polfinalnem obračunu bosta odločala četrtfinalna obračuna, na katerih se bosta pomerila Novak Djokovič in David Ferrer ter Japonec Kei Nishikori in Američan John Isner.