Lazio in Napoli v boj za tretje mesto Serije A

Lazio Napoli

Lazio je v zadnjih šestih tekmah proti Napoliju vedno ostal brez zmage (0 – 1 – 5). Obe ekipi sta precej izenačeni ter imate podoben način igre, zaradi česar gre pričakovati zelo zanimivo tekmo, v kateri bosta obe ekipi poskusili zadeti.

Lazio je trenutno na četrtem mestu lestvice s 13-timi zmagami v Seriji A (8 – 4 – 13), kar priča o tem da imajo zelo dobro obrambo in napad. V ligi so zmagali 2/3 tekem na domačem igrišču in so trenutno zaključili niz treh zaporednih zmag. V preteklem krogu so porazili AC Milan, kljub temu da je bilo na igrišču večinoma le 10 igralcev. Lazio bi z današnjo zmago napredoval na tretje mesto lestvice.

Napoli se nahaja na tretjem mestu lestvice s samo dvema točkama prednosti pred Laziom v Seriji A (6 – 6 – 7), gol razliko 44:31 in zelo dobrim napadom. Za njimi je sicer nekaj slabših tekem, saj so v zadnjih treh tekmah izgubili kar dvakrat. Napoli je sicer veliko bolj nevaren na domačem igrišču. Letos so izgubili štiri tekme na tujih igriščih, vedno v drugem polčasu. Omeniti gre tudi, da je za Napolijem precej napornih nekaj tednov, medtem ko bo Lazio danes predvidoma dobro spočit in v polni pripravljenosti. Obe ekipi bosta ponovno igrali čez vikend, ko se bo Lazio pomeril s Fiorentino, Napoli pa bo gostil Inter.

Predvideni postavi:

Lazio: 22 Federico Marchetti, 39 Luis Pedro Cavanda, 3  Stefan de Vrij, 33 Mauricio, 26 Stefan Radu, 32 Danilo Cataldi, 20 Lucas Biglia, 16 Marco Parolo, 7  Felipe Anderson, 6  Stefano Mauri, 14 Keita Balde Diao

Napoli: 45 Mariano Andújar, 11 Cristian Maggio, 33 Raúl Albiol, 26 Kalidou Koulibaly, 3  Ivan Strinic, 19 David López, 77 Walter Gargano, 7  José Callejón, 17 Marek Hamsik, 6  Jonathan De Guzman, 9  Gonzalo Higuaín